Podwodny świat

Autor: Seven @ 28.09.2011, 17:38

Piękny świat Tyrii będziemy mogli zwiedzać na lądzie, co jest jednak nowością - w Guild Wars 2 zanurkujemy także pod wodę, a to w grach MMO jest rzadko spotykane.

Nie ogranicza się to oczywiście tylko do zwiedzania podwodnych krain, będzie można też podejmować walkę z morskimi potworami. Walka pod wodą będzie o wiele trudniejsza niż na lądzie. Przeciwnicy będą nas atakować ze wszystkich stron, zatem będziemy musieli się zmagać z trójwymiarową przestrzenią.

Do podwodnej walki potrzebny będzie nam niespotykany dotąd sprzęt:

  • Włócznia - do walki w zwarciu
  • Trójząb - magiczna broń do walki dystansowej
  • Pistolet-harpun - mechaniczna broń długodystansowa

W momencie, gdy nasza postać zanurkuje pod wodę, nasze umiejętności automatycznie zamieniają się na inne. Nie będziemy mogli używać tych skilli, co na lądzie, ale umiejętności, które nam się pojawią, będą odpowiednikami tych wykorzystywanych na lądzie.

W wodzie możemy spotkać dość dużą liczbę istot, z których większość jest do nas wrogo nastawiona.

Nasze postacie będą mogły przebywać pod taflą wody przez nieograniczony czas. Od razu, gdy wejdziemy pod wodę nasza postać zakłada maskę, dzięki której może oddychać. Arena Net postarało się, aby gracze mogli spowodnie przełączać tryb z pływania na powierzchni a nurkowaniem. Możemy zatem swobodnie przepłynąć określony obszar zarówno nad jak i pod wodą, lecz w tym przypadku nasz bohater nie jest w stanie walczyć i nie będzie widział, co się dzieje pod wodą.

Kiedy poziom zdrowia naszej postaci spadnie do zera, przejdziemy wówczas w stan „Utonięcia”, który podobnie na lądzie nazywany jest „Zastrzeleniem”. Z tą różnicą, że nasza postać będzie mogła się poruszać.

Pojawią się trzy sposoby na regenarację:

  • Zabicie przeciwnika
  • Uzdrowienie przez sojusznika
  • Wypłynięcie na powierzchnię

Twórcy gry zapewniają, że pod wodę nie będziemy chodzić jedynie w celu wybicia mobów. Będą z tym związane także dynamiczne eventy, a fabuła na pewno nie raz zaprowadzi nas pod wodę oraz. Ponadto lochy będą posiadać strefy wodne.

Poniżej znajduje się dwudziestominutowy filmik, drobiazgowo prezentujący walkę pod wodą. Za komentarz odpowiada Jon Peters:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Pfph49mdiPY