Asura

Autor: Administrator @ 10.09.2011, 16:18

Mogą być niskiego wzrostu, ale ta podziemna rasa magicznych wynalazców to intelektualni giganci. Te niezwykle inteligentne istoty wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności łącząc je z magią i wytwarzaniem, dowodząc tym samym swojej naturalnej dominacji. W świecie asury tem, kto potrafi przetrwać nie jest silny, ale sprytny. Inne rasy wierzą, że powinny kierować się zasady opartymi o cnoty - moc i siłę, ale sami się oszukują. Wszystkie będą służyć asurom - w odpowiednim czasie.

Po wyprowadzeniu na powierzchnię Tyrii przez sługi Primordusa, Ognistego Smoka, asury stworzyły kompleks nowego społeczeństwa w ogromnej metropolii o nazwie Dżungla Maguuma (Maguuma Jungle), w tym inspirującą Rata Sum. Życie asur opiera się na badaniu Wiecznej Alchemii, wszechogarniającej teorii metafizycznej, którą analizują w swoich wielkich instytucjach badawczych - Kolegium Statyki, Dynamiki i Synergii (College of Statics, Dynamics, Synergetics).

Asury wykorzystują swoje magiczne umiejętności do tworzenia golemów serwitorowych, bram asury, wybuchowych prętów i innych wspaniałych wynalazków. Ich kultura jest zorganizowana, ale bardzo elastyczna - ci mali geniusze często zbierają się w wyspecjalizowanych grupach roboczych zwanych "krewes", by wykonać większe zadania. Asury budują swoją reputację u rówieśników poprzez wybudowanie udanych projektów lub stając się czołowymi ekspertami w niektórych magicznych kierunkach studiów. Nieustannie starają się udowodnić swoją wyższość intelektualną, a co za tym idzie - wyższość rasy asura.

Kto nadaje się lepiej do rządzenia w Tyrii niż asury? Bardziej prymitywne, wojownicze rasy mogą być przydatne, kiedy asury muszą dźwignąć coś ciężkiego, ale tkwią w błędnym przekonaniu, że brutalna siła czy odporność uprawnia ich do władzy. Jakież to błędne myślenie. Jak każdy asura by wyjaśnił, opanowanie Wiecznej Alchemii równa się opanowaniu Tyrii. Czy ktoś chciałby polemizować z taką logiką?